O makijażu ślubnym zdań kilka :)

  Wykonanie makijażu ślubnego jest dla mnie zawsze wyjątkowym wyzwaniem. Już od prawie dekady odpowiadam za wygląd Panien Młodych, świadkowych, rodziny i gości, którzy mi zaufali. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ niejednokrotnie muszę sprostać nie tylko oczekiwaniom Panny Młodej, ale również rodziny czy znajomych, koleżanek. Moim zadaniem jest zebranie wszystkich tych pragnień, wizji i stworzenie spójnej całości, która oczaruje bliskich. Ślub i wesele to każdorazowo indywidualna sprawa – znana organizatorka ślubów mawia że jest to jedna z najdelikatniejszych operacji. Coś w tym jest 🙂

                                                                                 

  Czasami nie do końca wiadomo czy zdecydować się na dobrą, sprawdzoną klasykę w makijażu czy postawić wszystko na oryginalność… Zawsze staram się przekonać Pannę Młodą, że najważniejsza jest jej osobowość, pragnienia. To, by pozostała autentyczną, by makijaż współgrał, by był spójny z wybraną suknią, fryzurą, bukietem, kolorem paznokci czy biżuterii. Wszystkie te detale są dla mnie bardzo istotne. Czuję się w pełni odpowiedzialna za to, jak make up będzie się prezentował i pasował do Panny Młodej.

Moja praca jest trudna, gdyż poddana jest ocenie gości weselnych. Dodatkowo śluby odbywają się w przeróżnych miejscach, również w plenerze. Make up więc musi być trwały, wodoodporny. Trzeba mieć także świadomość, że makijaż ślubny jest jednocześnie makijażem fotograficznym. Wyrazistość jego na zdjęciach jest znacznie mniejsza niż na żywo. Dobór kosmetyków zaś odpowiedni do cery, typu urody i preferencji klientki. Przed przystąpieniem do makijażu ślubnego próbnego wspólnie z Panną Młodą ustalamy co lubi, jakich kolorów używa, czy ma problemy z cerą, jaki efekt chcemy uzyskać. Możliwości jest wiele. Każda z nas jest inna. Jedne kobiety lubią mocne makijaże. Są i takie, które delikatnie podkreślają swoją urodę.

 

Jestem zdania, że makijaż ślubny nie może być zbyt ekstrawagancki, lepiej by był lekki i świeży, nie odwracał uwagi od sukni, ale przede wszystkim make up ślubny powinien wydobyć urodę panny młodej. Z doświadczenia wiem, że nawet najpiękniejszy, najbardziej starannie wykonany make up  jest do niczego jeśli Panna Młoda się w nim źle czuje. Często zapomina się o tym, że makijaże wyglądające dobrze na modelkach, aktorkach – posiadające inne typy urody niekoniecznie dobrze będą prezentowały się na nas.

Mam nadzieję, że ten wpis będzie pomocnym przy wyborze idealnego makijażu ślubnego 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Wpis został opublikowany w kategorii Porady i otagowany: , , , , , , , , , , ,

Nie ma mozliwosci komentowania tego wpisu.

copyright © time2save | web design addesignstudio.pl