Step by step: Idealna kreska

Ten wpis będzie dotyczył bardzo ważnej sprawy 🙂

Chodzi o kreskę na powiece. O idealną kreskę 😉

Przedstawiam mój sposób:

Zacznijmy od początku…

-Przygotowujemy powiekę (nakładamy korektor na dolną część powieki, na górną fluid, następnie pudrujemy). Możemy dodatkowo nanieść cień w kolorze cielistym, beżowym, aby nadać kształt oku.

 

-Dla ułatwienia wykorzystujemy kredkę (możemy w razie potrzeby zetrzeć i poprawić linię:)). Rysujemy czarną kredką linię. Zaczynamy od wewnątrz do zewnątrz. Jeśli jeszcze nie mamy wprawionej ręki możemy zacząć od zaznaczania punkcików.

-Teraz naciągamy powiekę i poprawiamy kształt wcześniej naszkicowanej kreski eyeliner’ em. Zaczynamy od zewnątrz do wewnątrz oka i z zewnątrz do wewnątrz. Dzięki temu unikniemy nierównych linii.

-Teraz musimy chwilę odczekać, aby produkt dobrze wyschnął. Tuszujemy rzęsy.

 

Swoją przygodę z kreskami zaczynałam od eyelinerów w formie pisaka. Są wygodniejsze, pewniej się nimi posługuje. Od niedawna można nabyć liner pisakowy zaznaczający od razu 3 kropki (3 Dot-Liner Clarins).

Osobiście polecam liner pisakowy marki Essence (ok.10 zł).

Moim niedawnym odkryciem jest eyeliner w słoiczku (są to najlepsze produkty, zazwyczaj są wodoodporne, o intensywnym kolorze czerni) w połączeniu z pędzelkiem o cienkim włosiu. Pędzel musi mieć skośny kształt a także twarde włosie.

Do makijaży używam eyeliner’ a marki Shiseido oraz pędzelka Bobbi Brown.

Na rynku dostępne są eyeliner’ y w tzw. buteleczce z pędzelkiem, jednak wydaje mi się, że dla początkujących problemem może być pędzelek, który jest zbyt cienki.

 

Następnym sposobem na idealną kreskę może być przyklejenie taśmy przy zewnętrznych kącikach oczu. Nie jestem zwolenniczką tej metody ponieważ pamiętajcie, że skóra w okolicy oczu jest bardzo cienka i łatwo ją podrażnić.

 

 

Pamiętajcie, aby zawsze mieć w pogotowiu patyczki , będą idealne przy ewentualnych poprawkach 🙂

 

Zatem do dzieła!

Życzę wytrwałości w dążeniu do perfekcji!

 

 

 

Wpis został opublikowany w kategorii Porady.

Dodaj komentarz

copyright © time2save | web design addesignstudio.pl